Změny, které psům přináší jaro

Jaro přináší mnoho změn nejen vám, ale i vašemu psovi. Konečně si může užívat válení v trávě, běhání na louce a jeho nároky na stravu se zvyšují. I psí srst prochází změnou, sami to jistě znáte, každé jaro se váš pes zbavuje přebytečných chlupů, které v teplých dnech již nebude potřebovat. Podívejte se s námi na opatření, která byste neměli na jaře ve spojitosti s vaším psem vynechat.

Pes srst jaro línání

Parazité a pobyt venku

Ze zimního spánku se na jaře probouzí i mnozí parazité, které mohou potrápit vašeho psa nejen svou přítomností, ale i nemocemi, které přenáší. Chraňte svého psa preventivně před parazity buď s pomocí pipet, antiparazitních obojků či sprejů. Tato opatření se opravdu vyplatí, jelikož chrání vašeho psa před mnoha riziky.

Podpora v podobě vitamínů

Přichází období, kdy začínáte trávit více času se psem venku. Dopřáváte si delší procházky, výlety či sportovní trénink. Upravit byste měli dávky stravy, jelikož pes na dlouhých procházkách vydá více energie než v zimě. Obohatit jeho jídelníček můžete o doplňky stravy, které podpoří zdraví pohybového aparátu. Zvolte doplňky stravy ve formě prášku, kolagen či vitaminové komplexy. To vše můžete zakoupit buď ve formě prášku, tablet nebo kapek.

Když se pes zbavuje zimní srsti

S oteplením přichází i přeměna zimní srsti a psům začínají prudce vypadávat chlupy. Využít můžete prostředky, které omezují vypadávání srsti, suchý sprej proti línání či dbejte na pravidelné vyčesávání vhodným kartáčem či rukavicí. Skvělou volbou je i masážní rukavice, která psa zbaví přebytečných chlupů a zároveň masíruje pokožku. Pomoci může i vykoupání psa, které ho naráz zbaví poměrně velkého množství vypadávající srsti. Vybírejte podle svých možností a toho, co je právě pro vašeho psa nejvhodnější.

 

Autor: Petr Pokorný

Blog - AutorPetr Pokorný
ZvířePsi
Změny, které psům přináší jaro
Vytvořeno24.05.2017

Abychom Vám zpříjemnili nákup, používá společnost Top Zoo, s.r.o. cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby na těchto stránkách, předpokládáme, že souhlasíte s používáním cookies.

Rozumím