Zápach z tlamy

Zápach přicházející z psí tlamy netrápí jen samotného psa, ale především jeho majitele. Nejde ani tolik o zápach jako o to, co daný zápach signalizuje. Základní příčinou je nedostatečná zubní hygiena a usazování potravy v mezizubních prostorách. Nastávají hnilobné procesy, potrava se rozkládá a dochází ke tvorbě plaku na zubech, který se brzy mění v zubní kámen. Tento problém už je mnohem závažnější.

Počátek zápachu

Příčinou je tedy především nedostatečná zubní hygiena. Na tu je vhodné psa zvykat již od štěňátka. Předejdete tím mnoha zánětlivým onemocněním dásní, která doprovází tvorbu zubního plaku a vše může skončit případnou paradentózou, tedy vypadáváním zubů. Zápach z tlamy může mít i vážnější příčiny, jako je onemocnění vnitřních orgánů, především žaludku, ledvin či jater. Pokud se zápach z tlamy objevuje i při dostatečné péči, určitě navštivte veterináře.

Od zubního plaku k zubnímu kameni

Zubní plak je znečištěním psího chrupu a projevuje se nažloutlým zabarvením chrupu. Odstranit jej můžete mechanicky za pomocí psího zubního kartáčku. Pro čištění můžete používat i speciální psí zubní pastu. Zubní kámen má již barvu žlutohnědou až sytě hnědou. Ten se odstraňuje již hůře a složitěji. Mechanicky za pomocí škrabky. Při tomto čištění musíte být velice obezřetní, abyste psovi neublížili. Lepší je v tomto případě navštívit veterináře, který psa zubního kamene zbaví.

Čistíme zuby

Zuby byste měli svému pejskovi čistit alespoň jednou týdně, záleží na krmné dávce a druhu krmiva. Každá potrava se v zubech zachytává jinak. Jasným signálem pro vyčištění zubů je žlutý zubní plak. Vyzkoušejte také přípravky, které redukují zubní plak a kámen preventivně a navíc výrazně snižují zápach z psí tlamy.

 

Autor: Barbora Darebná

Blog - AutorBarbora Darebná
ZvířePsi
Zápach z tlamy
Vytvořeno26.04.2017

Abychom Vám zpříjemnili nákup, používá společnost Top Zoo, s.r.o. cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby na těchto stránkách, předpokládáme, že souhlasíte s používáním cookies.

Rozumím