Vychytávky do klece pro zakrslé králíky

Klec pro zakrslé králíky pořídíme snadno, ale co potom s ní? Podestýlka a nějaký ten domeček pro hlodavce, ve kterém bude nový přírůstek bydlet, to všechno jsou samozřejmosti, na kterých si ale dáváme záležet. Můžete si snadno pořídit ale také několik užitečných drobností, kterými vašemu mazlíčkovi klec snadno vyšperkujete a ozvláštníte a sobě v mnoha případech také nemálo ulehčíte život.

 Zakrslý králík

Něco pro hladové králíky

Určitě dobře víte, že láska prochází žaludkem. Není proto divné, že i v případě domácích mazlíčků se dbá na to, aby měli přístup ke kvalitnímu jídlu. Zakrslý králík by si měl dopřávat čerstvé seno co nejčastěji. Užitečným doplňkem v kleci se stanou kovové jesličky, ve kterých seno zůstane stranou králíkova dovádění, zůstane čerstvé a snadno přístupné.

Podobně pak spolu s vaším mazlíčkem oceníte držák na ovoce, který snadno přichytíte k horní části klece a jako na špíz nachystáte zakrslému králíkovi nebo jinému hlodavci pořádnou dávku čerstvého ovoce. A pokud váš mazlíček ovoci příliš neholduje, můžete mu zkusit udělat radost a přidat do klece mezi krmení třeba mrkvičky pro hlodavce - zdravý doplněk stravy pro zakrslé králíky.

Nezapomeňte pak ani na napaječku pro králíky. Je mnohem praktičtější než miska s vodou, protože nehrozí převrhnutí do podestýlky nebo na zem v pokoji. Navíc králík by se měl koupat jen pod dohledem.

Berte svého králíka všude s sebou

Pokud máte rádi společnost svého ušatého kamaráda, ale jsou místa, kam si pelíšek pro králíka vzít nemůžete, oceníte praktická kolečka ke kleci pro hlodavce. Snadno je připojíte ke kleci a můžete tak mít svého mazlíčka s sebou a zároveň v bezpečí a pod dohledem.

Když už se rozhodnete vzít si mazlíčka s sebou, určitě se stane neocenitelným pomocníkem odstraňovač zápachu. Klec může být cítit a ne všichni ve vašem okolí jsou na takovou situaci zvyklí.

Dokážete si teď představit lépe vybavenou klec? Najdete v ní všechno od praktického domečku na bydlení přes zásobu jídla a pití pro ušatého nezbedu a díky jednoduchým pomůckám může být váš zakrslý králík všude s vámi i bez přepravek.

 

Autor: Pavel Skoták

Blog - AutorPavel Skoták
Vychytávky do klece pro zakrslé králíky
Vytvořeno28.04.2017

Abychom Vám zpříjemnili nákup, používá společnost Top Zoo, s.r.o. cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby na těchto stránkách, předpokládáme, že souhlasíte s používáním cookies.

Rozumím