Venkovní kočky: zima

Předoucí kočička, která se vyhřívá na lidském klíně v blízkosti praskajícího krbu. V bříšku ji hřeje teplá večeře, miska je stále plná chutného a zdravého jídla a pro pohlazení si může kdykoli přijít…Sen snad každé kočky. Realita bývá ale často jiná. Všechny kočky nežijí v teplém domově a nemají k dispozici čerstvou vodu, kvalitní krmení ani teplý pelíšek, proto si pojďme říci, jak správně pomoci kočkám, které žijí celý rok venku.

Kočky, až na výjimky potvrzující pravidlo, nemají rády zimu. Pro venkovní kočky je tedy zima nejtěžším odobím v roce, a to hlavně proto, že v zimě se jim delko hůře hledá potrava a také mají vyšší nároky na energii, takže potravy potřebují více, aby byly schopné se zahřát. Potrava by také v chladných měsících měla být bohatší na tuk a proteiny.

Také vodu je důležíté zajistit proti zamrznutí, zvláště proto, že kočky, které v zimě jedí sníh, mohou čelit vážným zdravotním roblémům. Vodu můžeme zabezpečit proti zamrznutí například tak, že do polistirenu vyryjeme díru a do ni vložíme misku s vodou nebo lze vložit misku s vodou do jíné, větší misky vystlané slámou.

Pokud je to jen trochu možné, je dobré kočkám umožnit přístup alespoňn do garáže, na půdu nebo například do chodby.

V případě, že pomáháme toulavým kočkám je dobré zhotovit jim boudičky a vystlat je senem, slámou nabo dřevitou vlnou. Stelivo načechrejte a kočka si v něm vytvoří pohodlý pelíšek. Naopak textil jako pelíšek do boudičky není vhodný, protože se v něm drží vlhkost a tvoří se plísně. Boudičky pro toulavé kočky je nejlepší umístit na odlehlé místo, aby je někdo v domění, že se jedná o nepořádek, neodnesl. Toulavým kočkám je take vhodné nosit jídlo a měnit vodu ve stejný čas, aby si navykly a nesnědlo jim jídlo jiné zvíře a voda nestačila zamrznout.

 

Autor: Marie Dobertová

Blog - AutorMarie Dobertová
Venkovní kočky: zima
Vytvořeno21.12.2018

Abychom Vám zpříjemnili nákup, používá společnost Top Zoo, s.r.o. cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby na těchto stránkách, předpokládáme, že souhlasíte s používáním cookies.

Rozumím