Pořiďte si bílou myšku

Myši jsou obecně považovány za škůdce, které je kolem domu třeba hubit všemi možnými způsoby. Na druhé straně laboratorní myši patří mezi populární druh mazlíčků nejen kvůli své roztomilosti, ale také pro svou nemalou inteligenci a společenskost, kterou ocení nejen fanoušek hlodavců.

Proč si pořídit myšku

Myši jsou v prvé řadě velice nenáročné na péči a hodí se tak pro začínající chovatele podobně jako křečci, které si chovatelé vybírají nejčastěji kvůli jejich kratičkému ocásku, který může být u myší překážkou při rozhodování. Ve srovnání s křečky jsou myši mnohem aktivnější a to hlavně přes den, kdy většina křečků spokojeně vyspává před další noční směnou, kdy vám nedá chvíli spát.

 Bílá myš

Jejich velkou výhodou je také velice snadné ochočení těchto drobných hlodavců. Spolu s akčním životním stylem souvisí také jejich inteligence a hravost. Nejen bílé laboratorní myšky budou nadšené z každé nové hračky pro hlodavce, kterou se jim rozhodnete pořídit, a pochopitelně ocení i pro myši tak typické bludiště, kterým je můžete naučit procházet.

Základní vybavení pro myši

Jakmile se rozhodnete myšku pořídit, měli byste postupovat jako v případě zařizování tradiční klece pro hlodavce. Dbejte na to, aby klec měla dostatečně malé mezery mezi mřížkami nebo sáhněte po akváriu. Myš se totiž velice snadno protáhne i sebemenší škvírou a mohla by vám utéct! Podestýlka, napaječka, miska s na krmení pro hlodavce, to vše jsou nezbytné součásti vybavení, na které musíte myslet.

Důležité je také umístění klece nebo akvária. Vždy byste měli vybírat dostatečně vzdušné a osvětlené místo dál od topení, ale zároveň se vyhnout také dlouhému vystavení přímému slunečnímu světlu, které může být pro hlodavce především v létě nebezpečné.

Nedílnou součástí každé správně vybavené klece by také měly být větvičky nebo minerální kameny pro hlodavce, aby si mohla myška pravidelně obrušovat zoubky. Tradiční krmení pro hlodavce totiž nepostačí a to i přes to, že myš je všežravec a dokáže si pochutnat jak na zelenině a ovoci, tak i na mase nebo hmyzu.

Péče není nijak složitá a zvládne i odrostlejší dítě nebo jakýkoliv začínající chovatel. Myslete na obecné zásady chovu hlodavců a vždy si pořiďte alespoň dvě nebo tři myšky. Jedná se totiž o velice společenské tvory, kteří by mohli osamotě strádat. A to by byla u tak hravého tvorečka velká škoda.

 

Autor: Pavel Skoták

Blog - AutorPavel Skoták
ZvířeHlodavci
Pořiďte si bílou myšku
Vytvořeno09.05.2017

Abychom Vám zpříjemnili nákup, používá společnost Top Zoo, s.r.o. cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby na těchto stránkách, předpokládáme, že souhlasíte s používáním cookies.

Rozumím