Motivujte svého psa správným způsobem

Pokud chcete, aby byl váš pes opravdu šťastný, měli byste se naučit jej motivovat. To, že půjdete s velmi aktivním psem na procházku a nedopřejete mu ani hození míčkem či větší míru vaší pozornost, ho opravdu nemotivuje k tomu, aby běhal nebo si k vám vytvořil přátelský vztah. Naučte se s námi vašeho psa správně motivovat.

Motivace pro vašeho psa

A čím můžete svého psa motivovat? Mezi motivátory patří potrava a psí pamlsky. Nezapomínejte při krmení pamlsky započítat jejich kalorickou hodnotu do psího krmiva. Psa motivují také hračky a nejrůznější aporty, například míčky, přetahovadla, frisbee, apod. Ty psa motivují k pohybu a k hraní. Většina psů pohyb miluje, záleží na plemeni a vašem čase, který psovi dopřejete.

Buďte pro psa motivací

Nejdůležitější osobou pro psa je jeho páníček, samozřejmě také zbytek rodiny, ale vždy se najde jeden člen, kterého pes poslouchá nejvíce. Tato osoba je pro psa největší motivacík hraní, aportování, různému druhů sportů a také k dobrému chování. To vy jako psovod, vůdčí osobnost, vychováváte psa a motivujete ho k činnosti. Pro aktivní plemena je skvělé vsadit na sport, běh, jízdu na kole či dlouhé turistické procházky, to psi milují. U menších plemen volte spíše hraní, aby byl pes motivován k pohybu a zábavě. Motivací je také samotná pochvala, kterou psovi dopřejete a můžete ji obohatit o pamlsek.

Pokud chybí motivace

Často se stává, že si lidé pořídí aktivního psa, na kterého později nemají čas. Pes strádá, chybí mu pohyb, zhoršuje se jeho psychický i fyzický stav. Pes se může dostat do postupné deprese, chybí mu motivace, kterou mu dáváte vy, impuls k tomu, aby běhal, hýbal se a měl radost. Proto si vždy pořizujte plemeno, které se hodí právě k vám a do vašeho časového plánu. Pokud si pořídíte čivavu či německého ohaře, v tom je velký rozdíl, nikdy se nerozhodujte jen podle vzhledu plemene!

 

Autor: Barbora Darebná

Blog - AutorBarbora Darebná
ZvířePsi
Motivujte svého psa správným způsobem
Vytvořeno18.04.2017

Abychom Vám zpříjemnili nákup, používá společnost Top Zoo, s.r.o. cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby na těchto stránkách, předpokládáme, že souhlasíte s používáním cookies.

Rozumím