Jak naučit kočku chodit na záchod

Kočky jsou od přírody čistotná zvířata. Péče o srst je pro ně jednou z nejpřirozenějších činností, a věnují se jí až hodinu čistého času denně. Není proto divu, že čistotu udržují i v ostatních oblastech svého života – třeba v případě toalety.

Kočičí záchod – základní vybavení

Právě kočičí čistotnost umožňuje nám chovatelům, abychom kočky naučili bez potíží navštěvovat kočičí záchod. Některé kočky jsou dokonce schopny vykonávat svou potřebu do „lidské“ toalety, stačí jim k ní umožnit přístup. Pochopitelně, že za sebou kočka nespláchne, ale pokud už si jednou na klasickou mísu zvykne, představuje to pro majitele výraznou úsporu času i peněz, není totiž třeba kupovat stelivo a záchod pravidelně čistit. Ani využití běžných kočičích záchodů však není vůbec k zahození. Zvláště pro bytové kočky představuje kočičí záchod jedno ze základních vybavení. Podívejme se nyní na to, jakým způsobem kočku přivést k tomu, aby si chodila ulevit na předem určené místo.

Jak naučit kočku chodit na záchod

Na kočky je spoleh

Použití kočičího záchodu nemá kočka vrozené – je třeba ji naučit, jak se to dělá. Je to však velmi snadné. Základem je vybrat vhodné místo pro umístění kočičí toalety. Kočka bude nerada vykonávat potřebu na rušném místě, kde je všem na očích. Raději proto zvolte nějaký klidný kout, třeba i v koupelně nebo na WC, místo můžete zakrýt například kusem nábytku nebo krabicí. Pokud si nejste jisti, zda se kočce místo zamlouvá, můžete ze začátku na několik vytipovaných míst v bytě rozmístit noviny a nechat kočku, aby si sama vybrala. Na místo, kam vykoná svou potřebu, potom umístěte její záchod. Je pravděpodobné, že kočka už jej příště navštíví sama od sebe. 

Takřka neexistuje kočka, kterou by nebylo možno naučit chození na kočičí toaletu. Zatímco chození na vodítku, aportování na další typicky „psí“ úkoly jsou v případě koček dosti spekulativní, co se týče záchodu, je na kočku naprosté spolehnutí.

 

Autor: Marek Kos

Blog - AutorMarek Kos
ZvířeKočky
Jak naučit kočku chodit na záchod
Vytvořeno16.05.2017

Abychom Vám zpříjemnili nákup, používá společnost Top Zoo, s.r.o. cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby na těchto stránkách, předpokládáme, že souhlasíte s používáním cookies.

Rozumím