Hračky pro psy, které umí čistit zuby

Proč by se zvíře nemělo pyšnit zářícím, čistě bílým chrupem? I naši chlupatí mazlíčci si zaslouží mít zoubky jako perličky. Kartáčky nebo ústní vodu ale dneska nechte v šuplíku. Hitem je čištění zubů spojené se zábavou. Co tím máme na mysli? Představujeme vám dentální hračky pro psy.

Čistota je půl zdraví. To platí nejen u páníčků, ale i u jejich psích mazlíčků. Pejsek se zdravým chrupem bude rád, když bude moci plnohodnotně mlsat a vyhne se zbytečným návštěvám zvířecího doktora. Netvařte se proto, že váš chlupáč žádné zuby nemá. Věnujte jim naopak stejnou péči, jakou dáváte sobě. Vždyť k zubaři nechodí rád nikdo z nás.

 

 

Pejsky nejčastěji trápí bolavé dásně a uvolněné zuby
Narozdíl od lidí chlupáči nemívají zubní kaz. Tvoří se jim ovšem zubní kámen a plak, kde se množí bakterie, které mohou způsobit další a mnohem nepříjemnější potíže, jako jsou nemocné dásně, paradontózy nebo záněty. Neopečovávané psí zoubky se také rády lámou, ulamují a uvolňují, což má na svědomí opět nedostatečná dentální hygiena.

Jak to udělat, aby si váš psí rošťák mohl naplno užívat pochoutek, bez omezení nosit v zubech kořist a přetahovat se vší silou o hračky?

 

Hračky čistí zuby díky netradičnímu tvaru
Běžnými pomocníky pro čištění zubů vašeho psího přítele bývají zubní pasty a kartáčky. Dentální péči můžete doplnit i o nejrůznější ústní spreje, vody, gely nebo pěny. Ty můžete najít v našem e-shopu. Součástí hygieny jsou pak i granule, na kterých si pejsek pochutná a zároveň mu jejich drsný povrch obrousí plak. Kvalitní granule si také můžete vybrat v naší nabídce.

Čím dál větší popularitě se ovšem těší čištění zubů spojené s nezbednou zábavou. Zatímco pejsek hračky spokojeně žvýká, kouše a hraje si s nimi, jejich speciální tvar mu pomáhá odstraňovat ze zubů nepříjemný povlak, nečistoty i zbytky potravy.

 

Míčky, přetahovadla i kosti z máty
Oblíbenou hračkou, která podporuje dentální hygienu pejska, je třeba kostička vyrobená z přírodní gumy, která voní po mátě. Chlupáč si tak díky ní vyčistí zuby i mezizubní prostory a navíc si osvěží dech. Hračka se může žužlat, hryzat a žvýkat bez hranic, je totiž značně odolná. Variantou mátové hračky je míček, se kterým si užijete skvělý aport a který rozzáří každé psí oko.

Další psí hračkou, která posílí a vyčistí zuby, je odolné nylonové lano. To současně masíruje dásně a posiluje žvýkací svaly. Psí tesáky neodolají ani kaučukové kosti, kterou váš psí nezbeda může kousat klidně celý den.

Pokud chcete, aby vašeho pejska hračka bavila ještě o trochu víc, existují kousky, které lze naplnit pastou nebo pamlsky. Takovou hračkou je třeba gumový kříž, který nejen pečuje o psí chrup, ale při dopadu na zem se díky nepravidelnému tvaru odráží všemožnými směry, což je neodolatelná výzva i pro toho největšího psího povaleče. Tahle hračka je také účinným pomocníkem pro výcvik. Alternativou je pak gumový kong.

Hop a skok. Skákací hračky pejsci zkrátka milují. Zvlášť, pokud se s nimi dá i zápasit a přetahovat se o ně. Takový jumper na laně je mnohem lepší než špinavý klacík s třískami. Ten navíc díky gumovým bodlinkám na povrchu masíruje dásně a odstraňuje plak ze zubů.

Také přetahovadla příznivě působí na psí chrup. Nekonečnou zábavu z této sekce představuje bavlněné lano, do kterého se pejsek vesele zakousne a poměří síly se svým páníčkem.

Originální dentální hračkou jsou i gumové kroužky. Měkké výstupky na jejich povrchu masírují dásně a odstraňují povlak. A když navíc hračka chutná po voňavém kuřecím masíčku a vanilce, čištění zubů se rázem stane vyhledávanou činností.

Péči o psí zoubky pomáhají možná překvapivě také plyšové hračky. Ty dentální jsou odolné, měkké a zamotané do pevného uzlu. Díky němu se o ně mohou psí miláčci přetahovat a hryzat je. V tomto případě se ovšem nedoporučuje dlouhodobé žvýkání hračky, protože by se mohla narozdíl od gumových roztrhat.

Na čištění zoubků by neměli zapomínat ale ani štěňátka a starší psi. Pro ty nejmenší je tu plnitelný dudlík z elastické měkké žvýkací gumy, který se díky tvaru také nepravidelně odráží, což jen umocňuje mláděcí zaujetí. Pro psí seniory je pak vhodný plnitelný obušek.

Chcete-li, aby si váš čtyřnohý mazlíček při čištění zubů také trochu zadováděl, pořiďte mu některou z lákavých dentálních hraček z naší nabídky.


Autor: Lucie Hušková

Produkt nebyl hodnocen
Diskuze
Diskuze k článku
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku:

zasilkovna

 

 

 

 

 

Chyba při zobrazování komponenty 'LabetUcPopup'