Zimní výbava od A do Z

Venku nám již v těchto dnech začíná pěkně přituhovat, co říkáte! A to pravá zima dorazí až v prosinci. Vy už se na ni ale můžete začít těšit. Pokud včas vybavíte vás i vaše mazlíčky vším potřebným, zmrzat určitě nebudete. Naopak! Zimu si můžete náramně užit. Tak hurá do toho. Koukněte, co vše se může hodit.


Zimní výbava od A do Z


Oblečky nejen pro krásu


Sami určitě znáte pocit, když se vám nechce do chladného počasí, které venku panuje ani vystrčit noc. No a podobně na tom mohou být i naši chlupáči. A hlavně ti krátkosrstí. Komu by se chtělo vystrkovat čumák z tepla pelíšku, když venku mrzne.


Malá psí plemena, která jsou zvyklá na život „na gauči” určitě uvítají, když jim na procházky v chladnu pořídíte teplý obleček!


Pro přechodné dny podzim – zima, kdy venku spíše prší, postačí na běžné venčení nepromokavá pláštěnka. Pokud vyrážíte na výlet do hor, zvolit můžete psí obleček z odolných a funkčních materiálů, jako je třeba soft-shell. Malí psíci s delší srstí ocení obleček, který ochrání i nohy. Jejich srst se tak při zimních plískanicích celá neušpiní. Vy pak nebudete muset mazlíčka doma celého pracně drhnout.

Zimní výbava od A do ZZimní výbava od A do Z

 


Na opravdové zimní dny je vhodné udržovat pejskova záda pořádně v teple. Předejdete prochlazení a zbytečným komplikacím, které by mohlo způsobit. Jako zimní výbavu doporučujeme hrubší zateplený obleček, který nepromokne a který i hezky vypadá! Omrkněte celou naši nabídku a vyberte si to pravé, podle vašich představ zde.


 


Aby tlapky netrpěly ani v soli


Obleček jste již vybrali, takže zimní procházky budou o to příjemnější. Ale pozor ještě na psí tlapky! Silnice i chodníky jsou, sotva začne přimrzat, plné posypové soli. Ta může tlapy pěkně potrápit. Štípat, vysušovat a způsobovat rozpraskání. Řešením mohou být boty pro psy. Ty se ale bohužel spousta pejsků nenaučí nosit a chůze v nich jim nemusí být příjemná. Po každé procházce tedy nezapomeňte tlapy od soli umýt a natřít například Menforsan gelem na jejich ochranu, který má ve složení i Aloe Vera, které urychluje hojení případných ranek.


Zimní výbava od A do Z


Celou zimu bez jediného kýchnutí!


Ano! I pejsci umí kýchat, znáte to? Tak je hlavně nenechávejte prochladnout. Dbejte na imunitu, která v zimních měsících může být pod větším náporem. Doplňky stravy určené pro mazlíčky obsahují vitamíny, jsou vhodné jako prevence také pro starší pejsky, pejsky v zátěži, fenky v období březosti a řada z nich se stará zároveň i o perfektní kvalitu srsti. Jestliže je pejsek již v rekonvalescenci po nějaké nemoci, pak vitamíny pomáhají k rychlejšímu uzdravení.


Zimní výbava od A do Z


Svítím, svítíš, svítíme!


Nojo, přijdete domů z práce a ona je venku už tma. Takže venčení v parku může být komplikovanější. Vypustíte chlupáče a za chvíli nevidíte, kam se poděl. A hlavně nevidí jej nikdo z kolemjdoucích nebo z kolem jedoucích. Rozsviťte jej! Praktický svítící obojek zaručí, že pejska ve tmě opravdu nikdo nepřehlédne a nepřišlápne. Minimálně reflexní prvky byste měli mít na sobě vy i vaši chlupáčové. Pokud se pak ocitnete u cesty, nemusíte se bát, že vás řidiči aut přehlédnou. Reflexní vesta, obojek nebo vodítko přijdou v zimě opravdu vhod!


Zimní výbava od A do Z


 


Autor: Dominika - tým Labet


 

Produkt nebyl hodnocen
Diskuze
Diskuze k článku
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: