Bikejoring - užijte si jízdu na kole i se psem

Máte doma chlupatého člena rodiny? Milujete ho a chcete s ním sdílet i jiné aktivity než jen odpolední procházky? Jste sportovec a adrenalin v žilách je pro vás stejně běžný jako ranní káva? Potom tu pro vás máme sportovní perličku, která je vhodná pro páníčka i jeho psa.

 

Pes s postrojem na bikejoring.


Co je bikejoring?
První věty vám měli přiblížit tzv. bikejoring, sport, který stojí na vztahu mezi člověkem a psem. Jak již název napovídá, je v tomto sportu velice důležité kolo, na kterém samozřejmě sedí člověk, ale táhne ho pes. Pes má na sobě postroj podobný tomu, který běžně mají psi při tahání saní, z postroje vede 2,5 m dlouhé lano, to je připevněno ke kolu těsně pod řidítka.

Cyklista udává povely a pomáhá táhnoucímu psovi. Celá tato kompilace, ale není jen tak. Tento trochu zvláštní druh sportu mohou vykonávat pouze dokonale sehrané dvojice. Pes musí perfektně poslouchat a dodržovat naučené povely. Měl by zvládat povely typu: zahni doleva, doprava, stůj, vpřed, otočit, atd. Pes musí být naprosto zvyklí na rušivé elementy, které by jeho a potom i vás vyvedly z rovnováhy.


Jak začíná výcvik?
S  výcvikem se začíná jednoduchým způsobem, běžec si přiváže lano kolem pasu a začíná psa učit. Sehraje se s pejskem, ucítí na sobě každý jeho pohyb a naučí se ho plně korigovat. Pes se tak naučí základní povely pro tahání. Poté už se přesedá na kolo a trénuje se. Není to nic jednoduchého, ale pro trpělivé sportovce a tahače výsledek stojí za to.

 

Kolo na bikejoring.


Jaké psí plemeno je pro bikejoring vhodné?
Pravdou je, že ne každý pes se na tento sport hodí. Bikejoring má kořeny v mushingu (závody psích spřežení) a do této skupiny závodních disciplín také patří. Ideální skupinou jsou tažná plemena (malamut, sibiřský husky, samojed, evropský saňový pes). Tento sport zvládnou i dobře vycvičení psi z jiných plemen (dobrman, pitbul). Především nezapomínejte na to, že hlavní je radost, kterou tento sport přináší nejen vám, ale hlavně vašemu pejskovi.


Autor: Barbora Darebná

Produkt nebyl hodnocen
Diskuze
Diskuze k článku
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku:

zasilkovna

 

 

 

 

 

Chyba při zobrazování komponenty 'LabetUcPopup'