Bezpečná procházka v šeru

Pokud i Vy patříte k velké části obyvatelstva vyrážející do zaměstnání v ranních hodinách, jistě jste zaznamenali, že je již tady opět ta méně příjemná část roku, kdy do práce odjíždíme a i se z ní vracíme téměř za tmy. Nemáme-li pejska na zahradě, a tudíž nejsme ušetření ranního a večerního venčení, budeme muset tyto povinnosti konat za stále většího nedostatku světla. Ve městech může být situace o něco lepší díky pouličnímu osvětlení, ale v okrajových částech a na vesnicích můžeme cestou procházet velmi tmavými kouty. S tím souvisí několik nebezpečí, která bychom měli mít na paměti a kterým bychom se měli snažit předcházet vhodnou výbavou.


Bezpečná procházka v šeru


Největším nebezpečím je samozřejmě pohyb na silnicích a možnost střetu s autem. Nám, jakožto pěším může připadat nepravděpodobné, že bychom přehlédli svítící automobil, avšak z pozice řidiče je situace naprosto jiná a obzvláště tmavě oblečení chodci jsou ve tmě takřka neviditelní. Bez reflexních prvků (v podobě např. obojku, šátku nebo vodítka pro pejska a pásku nebo vesty pro nás) se tedy na silnice rozhodně nebudeme pouštět! Pes by pak měl vždy jít u naší levé nohy, aby se snížilo riziko srážky v případě náhlého úleku atd.


Pokud venčíme mimo silnice, toto nebezpečí sice odpadá (avšak nezapomínejme na přespolní cyklisty, motorkáře, traktoristy,…), bezpečnostní prvky jsou však velice nápomocné i v tomto případě. Můžeme psa na louce vypustit na volno a neustále budeme mít přehled, kde se zrovna pohybuje. U pejsků s vášnivým loveckým srdcem se nám to bude hodit poměrně často… Pro takové účely jsou ideální reflexní vesty, oblečky nebo postroje nebo svítící obojky a hračky.


A nejen v zimních tmavých dnech se Vám vyplatí mít toto vybavení k dispozici. Hodí se i v mlhavých nebo deštivých letních dnech, při pohybu psa například v lese (snižuje riziko záměny psa za lovnou zvěř) nebo na horách.

Produkt nebyl hodnocen
Diskuze
Diskuze k článku
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: