Konopné müsli pro koně 15kg

Konopné müsli pro koně 15kg
Běžná cena s DPH 966 Kč 945 Kč 822 Kč bez DPH
Konopné müsli bez ovsa je 100% přírodní a vyvážené krmivo pro koně. Jedná se o české krmivo, které bylo vyvinuto s odborníky na výživu. Neobsahuje žádné konzervanty a je navrženo tak, aby pokrylo denní dávku pro hobby koně. Je vhodné užívat jako kompletní krmivo, či jako doplněk současného krmiva. Müsli neobsahuje melasu, je bez plísní a bez prachu, vhodné pro citlivé, alergické a dušné koně. Lze s ním také krmit březí, staré či koně v rekonvalescenci. 

Složení:
Vojtěška, konopné otruby, lněné výlisky, kukuřičné vločky, jablečné výlisky, mrkev obecná, řepa červená, karob a citrónová tráva.

Vojtěška z čerstvé sklizně je považována za cenný zdroj kvalitních aminokyselin, obsahuje také množství vitamínů jako je vitamín A a E, betakaroten a vitamíny skupiny B.  Konopné otruby jsou ideálním zdrojem přírodní nerozpustné vlákniny, nutné pro správnou peristaltiku (mikropohyb) střev, přispívají ke kvalitnímu trávení a vylučování. Lněné výlisky jsou nejbohatším zdrojem lignanů a mají antioxidační účinky. Kukuřičné vločky zvyšují stravitelnost krmiv a obsahují vitamín B. Jablečné výlisky zlepšují celkovou imunitu organismu. Mrkev je bohatý zdroj karotenu a vitamínu B. Červená řepa podporuje činnost jater, žaludku a tvorbu žluči. Karob je vhodný pro koně s trávicími problémy, nerovnováhou a průjmy. Přispívá ke zdravé srsti, kůži a kopytům. Celkově podporuje trávení a vylučování. Obsažené polyfenolické látky mají silné inhibiční účinky na trávicí enzymy. Má antibakteriální, antivirotické a antiseptické účinky, není alergenem. Citrónová tráva snižuje cholesterol v krvi, zlepšuje příjem potravy.

Dávkování konopného müsli
Pro koně dávkujte 0,8–1,5 kg/den. Dávku je nutné přizpůsobit věku a kondici zvířete.
V pastevní sezóně lze krmit nižšími dávkami, v zimě naopak je zapotřebí dávku navýšit.
K müsli doporučujeme užívat vhodný minerální doplněk. 

Vyvinuto s odborníky na výživu koní
Při výrobě konopného müsli jsme vše pečlivě konzultovali a upravovali s přední českou odbornicí na koňskou výživu: Bc. Lucií Hájkovou - Vyzivakone.cz
Máte - li dotazy k sestavení kompletního výživového plánu pro svého koně od odborníka doporučujeme se na Lucii obrátit.
Celé krmivo se vyvíjelo v řádech měsíců a postupně jsme ho zařazovali do jídelníčku různých koní a testovali ho. 

Obsah látek dle laboratorní analýzy:
Vlhkost 8,2 %
Celková sušina 91,8 %
Popel 4,99 %
Dusíkaté látky (NL 6,25) 13,8 %
Fosfor (P) 0,4 %
Vápník (Ca) 0,4 %
Hořčík (Mg) 0,17 %
Sodík (Na) 0,02 %
Vláknina 25,3 %
Tuk 8,49 %
VýrobceOstatní
Datum expirace18.07.2023 0:00:00