Jak vybrat stelivo pro fretky

Při zařizování bydlení pro vaši novou fretku musíte klást velký důraz na kvalitní toaletu pro fretky. Je důležité uvědomit si, že si nevystačí s klasickým vybavením pro hlodavce, například s věcmi, které můžete mít doma po chovu morčat. Vhodné stelivo pro fretky vybírejte vždy s ohledem na dva nejdůležitější faktory - bezpečnost a regulace zápachu.

Vhodné stelivo pro fretky

Protože má fretka velice blízko k ostatním hlodavcům, může být lákavé pořizovat klasickou podestýlku z hoblin, kterou byste mohli pořídit například pro křečka. Ten ji použije nejen jako toaletu, ale zároveň si v hoblinách bude dělat chodbičky a hrát si v nich. Fretka je v tomto ohledu mnohem náročnější a je proto nejlepší sáhnout vždy po lisované podestýlce určené přímo pro fretky. Vyhnout se hoblinám je potřeba také kvůli zdravotním důvodům. Hobliny z borovice můžou fretkám způsobovat problémy s dýcháním a vyhnout byste se měli také cedru.

Stelivo v podobě lisovaných granulí tyto rizika nemá, naopak se může pochlubit několika jasnými plusy. V první řadě má skvělé absorpční schopnosti, ale díky svému tvaru se taky nechytá fretkám na tlapky a zůstane tak bezpečně v místě k tomu určenému.

Toaleta pro fretky by měla být dostatečně velká a samozřejmě také hluboká, aby měl váš mazlíček dostatek prostoru k manévrování a nevyhazoval podestýlku ven. Tomu můžete pomoci také přiměřeným dávkováním steliva. Na rozdíl od koček si fretky vystačí s nízkou vrstvou. Naopak čím větší množství podestýlky mají k dispozici, tím větší je šance, že ji budou prohrabovat a dělat kolem sebe nepořádek.

Úklid toalety pro fretky

Jakmile máte vybranou vhodnou toaletu a stelivo pro fretky, oceníte jistě i několik vychytávek, které vám pomůžou s údržbou. Neocenitelným pomocníkem se vám stane lopatka na vybírání toalety, jíž zdatně sekunduje efektivní likvidátor zápachu. Ani výběr těchto sprejů se nevyplatí podceňovat a vždy je nejlepší sáhnout po přírodních neutrálizérech zápachu s příjemnou vůní, které neuškodí vašemu mazlíčkovi, ale ani vám.

V neposlední řadě pak sáhněte po desinfekci na fretčinu toaletu. Udržovat toaletu čistou byste měli neustále a minimálně jednou za dva týdny byste ji měli i řádně vydrhnout a vyměnit veškerý její obsah.

 

Autro: Pavel Skoták

Blog - AutorPavel Skoták
ZvířeFretky
Jak vybrat stelivo pro fretky
Vytvořeno11.04.2017

Abychom Vám zpříjemnili nákup, používá společnost Top Zoo, s.r.o. cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby na těchto stránkách, předpokládáme, že souhlasíte s používáním cookies.

Rozumím