Jak si poradit s dlouhým cestováním spolu se psem

Čeká vás delší cesta autem s vaším psem? Přemýšlíte nad tím, co si vzít sebou, jak zajistit komfort a bezpečí pro vašeho psa? V dnešním článku se podíváme na pár rad a tipů, které mohou zpříjemnit delší cestu autem vám i vašemu pejskovi.

Pes v autě cestování

Před cestou

Pro vás i vašeho psa je dlouhé cestování poměrně náročné. Velmi záleží na plemeni psa a jeho povaze a i na počasí, které vás na cestě doprovází. Před cestou byste měli psa vyvenčit, ale ne 5 minut před domem, ale zajděte si s ním na dlouhou procházku, dopřejte mu proběhnutí a řádný výdej energie, aby byl v autě spíše unavený a tedy i klidný. Psa byste před cestou neměli krmit. Nakrmte psa dvě hodinky před cestou, dopřejte si procházku a pak se vydejte na cestu.

V autě

Pes by neměl v autě sedět na přední sedačce. Buď je vhodné, aby byl na zadní sedačce připoután speciálním postrojem, to lze u menších plemen, nebo můžete použít ochrannou síť. Nejvhodnější je, když je pes v zadním prostoru kufru, pokud tam na něj zbylo místo. Dopřejte mu na cestu jeho oblíbenou deku z pelíšku a přibalte mu dostatek vody, přenosnou misku a nějaké dobroty.

Pes v autě cestování

Po cestě

Na cestě byste měli stavět každé 2-3 hodiny, aby se mohl pes proběhnout a vy také, načerpat čerstvý vzduch, napít se vody a vykonat potřebu. Dopřejte mu i pamlsek. Někteří psi mohou být během cestování autem neklidní, stále se pohybují a hledají si místo. To ruší především vás ve chvílích, kdy se potřebujete soustředit na řízení. Řešením může být podání uklidňujících medikamentů, které vám doporučí veterinář, abyste dlouhou cestu vy i váš pes ve zdraví přežili. Nezapomínejte během cesty pejskovi pravidelně dopřávat množství tekutin a čerstvého vzduchu, přece jen jeho tělesná termoregulace je odlišná od té naší.

 

Autor: Petr Pokorný

ZvířePsi
Jak si poradit s dlouhým cestováním spolu se psem
Vytvořeno05.05.2017

Abychom Vám zpříjemnili nákup, používá společnost Top Zoo, s.r.o. cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby na těchto stránkách, předpokládáme, že souhlasíte s používáním cookies.

Rozumím