Čtyři tlapky – čtyři možností, jak o ně pečovat!

Čtyři tlapky – čtyři možností, jak o ně pečovat! :-)

Sůl, zmrzlý sníh, mráz, mokro, bláto. Představte si, že v tomhle máte každý den ťapat po venku. Líbilo by se vám to? Inu, lidé samozřejmě nejsou zvířata, která mají tlapy k chůzi „na boso” uzpůsobené. Ale i přesto, že jsou psí a kočičí tlapky odolnější, než ty naše, měli bychom o ně obzvláště v zimě patřičně pečovat. Tady je pár jednoduchých tipů na produkty, které pomohou mazlíčkovi zpříjemnit zimu a vám péči o ně. Inspirujte se!

1 | Vlhčené ubrousky jednoduše a rychle
Praktická věcička, díky které nemusíte hned po návratu z procházky s mazlíkem do vany. Nebo si chcete vzít kočičáka ze zahrady dovnitř? Stačí otřít ubrouskem tlapky a je to. Nekonečné mazlení může začít! Vlhčené ubrousky Menforsan jsou ukryté v praktické uzavíratelné plastové dóze. Ubrousky neobsahují alkohol. Jsou jemné, jejich složení s Aloe Vera umožňuje použití na pokožku i srst psů, koček i hlodavců. 


2 | Mastičky na tlapy, ochrání i pohladí
Gel, sprej, balzám, máslo či mastička? Na výběr je toho opravdu mnoho, čím lze mazlíčkovy tlapičky ochránit před rozpraskáním, oděrkami nebo vysušením od soli. Omrkněte celou naši nabídku a vyberte si, co vám přijde nejpraktičtější. >>> https://www.labet.cz/balzamy-a-masti-na-tlapky-pro-psy-cx1000178/

K čemu je mazání dobré?
Ať už je mazání v tubě, v gelu či v kelímku, bývá snadno aplikovatelné a pejskům s ním můžete udělat klidně masáž tlapek. Za tu vás budou milovat! ;-) Mazání skvěle hydratuje polštářky tlapek, má ochranný efekt a většinou obsahuje i složky, které urychlují hojení drobných odřenin či prasklinek. Lze je používat preventivně a natřít mazlíčkovi tlapy před každou procházkou. Přípravky myslí i na to, kdyby případně mazlíček natřené tlapky olízal a mají netoxické složení.


(Ochranný gel s Aloe vera od Menforsan)

3 | Boty boty botičky
Jste příznivcem psí obuvi? Názory na obouvání se liší a také ne každý mazlíček si na boty zvykne! Občas mají botky ryze praktickou funkci a nějakou dobu je holt chlupáč musí přetrpět. Chrání třeba před nečistotami a infekcemi, které by se mohly dostat do poraněné tlapičky. Takové botky se většinou dají na nožku připevnit díky suchému zipu, nebo jsou jen gumové, na pár použití po dobu léčení.
Psí sportovci, kteří jsou zvyklí denně běhat kilometry a kilometry třeba ve zmrzlém sněhu se neobejdou bez jednoduchých botek, které chrání tlapy před odřením o vrchní zmrzlou sněhovou vrstvu. Ta umí tlapky rozdrásat do krve. Takové botky vypadají spíše jako pytlíčky na psí nohy. Je to proto, aby umožňovaly přirozený pohyb a roztahování prstů na tlapě.

Každá bota samozřejmě ochrání před solí, nástrahami terénu a nepřízní počasí.

 
4| Namočit, namydlit, usušit!
Jak zachránit před blátivou pohromou, otisky tlap všude na podlaze nebo špínou přinesenou z venčí? Nejrychleji snad tak, že popadnete mazlíka do náručí a šup s ním do vany. Není třeba jej celého namáčet a mydlit. Stačí tlapy opláchnout vlažnou vodou a v zimě je tak zbavit alespoň soli a špíny. Případně přidejte trochu šetrného šamponu. Vybrat si nějaký můžete zde: https://www.labet.cz/sampony-pro-psy-cx1000171/
Utřete pejska do ručníku a je hotovo!

Po celý rok nezapomínejte také na péči o drápy, aby se ty přerostlé, především na palci, nezatrhly a nezanítily. V zimě by se to špatně hojilo.

Dominika, tým Labet.

 

 

Produkt nebyl hodnocen
Diskuze
Diskuze k článku
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: