Co znamená zkratka BARF?

O BARF už většina z nás minimálně slyšela. Co to však BARF přesně je a jaké jsou jeho výhody, případně nevýhody? Všechny otázky zodpovíme v tomto článku.

Co znamená zkratka BARF?

Jedná se o složeninu z počátečních písmen slov Bones And Raw Food, což v překladu znamená kosti a syrová potrava. Strava psa se tedy jinak řečeno skládá zejména ze syrového masa, zeleniny, ovoce a bylinek. Pes tak získá ve své potravě vše, co potřebuje: bílkoviny, tuky, sacharidy, vlákninu, vitamíny i minerální látky.

Proč BARF?

Příznivci BARFování vychází z předpokladu, že krmit psa syrovou stravou je nejpřirozenější a tudíž nejlepší způsob výživy masožravých domácích zvířat.
Granule jsou totiž vytvořené uměle a zažívací soustava psa na ně není uzpůsobena, v důsledku čehož může u psa dojít k různým zdravotním obtížím, jako jsou například alergie, různé kožní potíže nebo nemoc slinivky.
I během BARFování je však nutno dbát na to, aby strava psa byla vyvážená. Častým omylem bývá, že strava musí být vyvážená v rámci jednoho dne, není to však pravda. Bohatě stačí, pokud pes získá všechny živiny v řádu jednoho týdne či měsíce.

Jaké jsou hlavní výhody BARF?

přesně víme, čím psa krmíme

• pes dostává zaručeně čerstvou potravu

• zubní kámen se tvoří méně nebo vůbec díky žvýkání kusů masa a okusování kostí

• zažívání psa funguje lépe

A jaké jsou nevýhody?

Mezi nejčastěji zmiňované nevýhody BARFování patří otázky kde shánět maso, kde jej skladovat a celkově větší časová náročnost tohoto způsobu krmení psa.

A co vy? Barfujete? Jaký je Váš názor na tento způsob krmení psa?

Autor: Labet.czProdukt nebyl hodnocen
Diskuze
Diskuze k článku
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku:

zasilkovna

 

 

 

 

 

Chyba při zobrazování komponenty 'LabetUcPopup'